Заняття в старшій групі «Сонечко» з морально-етичного виховання «Слухнянчики та непослухи»

Заняття в старшій групі «Сонечко» з морально-етичного виховання «Слухнянчики та непослухи»

    Становлення дитини як особистості відбувається досить рано, починаючи з дошкільного дитинства. У процесі її розвитку мораль посідає чи не найважливіше значення. Адже, ми всі розуміємо, як важливо виховати дитину доброю, чуйною, схильною до співпереживання.

    З метою продовження формування у дітей морально-етичних якостей, вихователь старшої групи «Сонечко» Ледіда Ірина Георгіївна провела відкрите заняття на тему «Слухнянчики та непослухи».

У ході заняття Ірина Георгіївна читала дітям вірші про лайливі та добрі слова, про такі негативні риси характеру як сварливість, надмірна образливість; читання вірша супроводжувалось демонстрацією наочного матеріалу; кожен вірш викликав у дітей відповідні емоції, котрі виникали під час обговорення віршів.

Заняття були цікавим та таким, яке буде ще довго виринати у пам’яті.

Цьому послугували зокрема вражаючі досліди. Наприклад, дітям роздали люстерка та запропонували поглянути на себе веселих та усміхнених, а потім – зробити лице сумне, образливе, розгніване… Звісно, на запитання вихователя: «Яке обличчя вам сподобалось більше» діти відповіли «Веселе!», посміхаючись один одному та присутнім.

Інший дослід вразив всіх, змусив навіть дорослих замислитись над власними вчинками та словами.

У кожної дитини на столах стояли по дві стакани з чистою водою, цукор та сіль.Дітям запропонували в одну склянку додати цукор, а в іншу – сіль. Звісно, дали змогу скуштувати воду з кожного стакану. На запитання: «Де вода смачніша?», діти вигукнули: «Із цукром!».

«Наші гарні вчинки, приємні слова – цукор у воді. Слова образливі, сказані у гніві – сіль» – чудовий підсумок заняття, котре слід запам’ятати і нам, дорослим.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *